"KËNGA MAGJIKE 2018"/ Zbulohen emrat e këngëtarëve "big" që rikthehen në 20 vjetorin e saj - AlpeGossip
“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Zbulohen emrat e këngëtarëve “big” që rikthehen në 20 vjetorin e saj

“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Zbulohen emrat e këngëtarëve “big” që rikthehen në 20 vjetorin e saj

“Kënga Magjike” këtë vit “feston” 20 vjetorin e saj.
Pikërisht për këtë fakt pritet që të marrin pjesë një numër i madh artistësh mjaft të njohur .

Në vazhdim ju sjellim listën e këngëtarëve që do të garojnë me njëri-tjetrin në këtë edicion të rëndësishëm të këtij festivali të këngës:

Flori Mumajesi

Artiola Toska dhe Bruno

Yll Limani

Ronela Hajati

Jonida Maliqi

Mentor Haziri

Klajdi Haruni

Era Rusi

Aurela Gaçe ft Eli Fara

Fifi (bashkëpunim)

Endri dhe Strefi

Stresi

Ardit Çuni

Këta janë emrat që flitet se do të jenë pjesë e festivalit këtë vit (disa të pakonfirmuar), e për emra të tjerë  do t’ju mbajmë të informuar.

Festivali nis shumë shpejtë me fazën e parë, ndërsa finalja e madhe do të mbahet në dhjetor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë