Aty ku IMAGJINATA arrin kulmin/ Nis konkursi i mjekrës më të bukur (FOTO) – AlpeGossip
Aty ku IMAGJINATA arrin kulmin/ Nis konkursi i mjekrës më të bukur (FOTO)

Aty ku IMAGJINATA arrin kulmin/ Nis konkursi i mjekrës më të bukur (FOTO)

Më shumë se 60 burra mbërritën në Paris të shtunën për të marrë pjesë në konkursin e mjekrës më të bukur.

Beteja e mjekrës nisi në kryeqytetin francez për për garën e dytë të Kampionatit të Mjekrave.

Katëgrotë përfshijnë ata që kanë mjekër më të gjatë se 20 cm dhe ‘stilet e lira’, për të cilat garuesit mund të përdorin imagjinatën e tyre.

Nga spiralet shumëngjyrëshe deri tek tentakulat e oktapodit, duket se nuk kishte asnjë kufizim në fantazitë krijuese që këta njerëz përdorën me mjekrat.