Aurela Gaçe fjalë të ndjera në ditëlindjen e së motrës/ Ja fjalët që na emocionuan… (FOTO) – AlpeGossip
Aurela Gaçe fjalë të ndjera në ditëlindjen e së motrës/ Ja fjalët që na emocionuan… (FOTO)

Aurela Gaçe fjalë të ndjera në ditëlindjen e së motrës/ Ja fjalët që na emocionuan… (FOTO)

Për këngëtaren Aurela Gaçe dita e sotme është një nga më të rëndësishmet pasi motra e saj feston ditëlindjen.

Përmes një postimi në rrjete sociale ajo i ka dedikuar motrës së saj Blertës fjalë mjaft të bukura dhe plot dashuri.

“E falenderoj Zotin qe te solli ne jeten time si dhurate shume te cmuar… nuk doja te beja hartime ketu ne rrjetet sociale, por sot ti ke ditelindjen e je kaq larg me kilometra  e motra s’te perqafon dot . .por dua ta dine te gjithe se ndihem me fat qe kam nje moter si ty.

Gezuar motra ime , pusha ime ( Dikur mendoja se ishe edhe bebja ime, sepse ashtu sillesha me ty, sikur isha mami, duke te mbrojtur edhe kur s’ishte nevoja) . Sot ti s’ke me nevoje per mbrojtje, sepse u rrite e punon shume per te arritur qellimet e tua… e mua ,packa se s’ta them shpesh , me behet zemra mal. Me ben te ndjej krenari . . Edhe pse je larg, dashuria ime vjen atje ku je ti me energji, jo se jam magjistare, por keshtu jane motrat per njera- tjetren …gjithmone aty , shpirterisht.  Edhe 100 Blerta ime,”-përfundon Gaçe në rrjete sociale