BABAI MBAN DORËN E VAJZËS QË VDIQ NGA URIA/ Kjo FOTO po bën xhiron e rrjetit – AlpeGossip
BABAI MBAN DORËN E VAJZËS QË VDIQ NGA URIA/ Kjo FOTO po bën xhiron e rrjetit

BABAI MBAN DORËN E VAJZËS QË VDIQ NGA URIA/ Kjo FOTO po bën xhiron e rrjetit

Lufta e cila vazhdon prej 3 vitesh në Jemen ka shkaktuar mijëra viktima, mes tyre edhe fëmijë. Së fundmi po bën xhiron e rrjetit një foto shumë e dhimbshme e një foshnjeje 4-muajshe, e cila kishte humbur jetën si pasojë e urisë.

Babai i saj, Saleh Hassan al-Faqeh, shfaqet duke i mbajtur dorën të voglës së tij, e cila ndërroi jetë në spital, në një ditë me të vëllain i cili vdiq gjithashtu nga kequshqyerja dhe uria.