TË MAHNITSHME/ Fustanet më sexy të të gjitha kohërave të veshura në çmimet "Oscar" - AlpeGossip
TË MAHNITSHME/ Fustanet më sexy të të gjitha kohërave të veshura në çmimet “Oscar”

TË MAHNITSHME/ Fustanet më sexy të të gjitha kohërave të veshura në çmimet “Oscar”

Të nominuarit e çmimeve ‘Oscar’ tentojnë të kenë veshje që i japin siguri, por ka pasur dhe nga ata që kanë guxuar me stile të ndryshme dhe të rrezikshme deri diku.

Ajo çfarë ka rënë në sy gjithmonë ka qenë tendenca për të thyer parashikimet e publikut, të cilët i kanë pritur me kureshtje shumë të madhe këto dalje të yjeve hollivudianë.

Më poshtë ju sjellim disa prej fustaneve më sexy të të gjitha kohërave të veshura në natën e ndarjes së çmimeve kinematografike, sipas ‘Cosmopolitan’:

1-Vikki Dougan 1957. E rrezikshme kjo veshje për vitin 1957.

2-Ava Gardner 1960.

3-Natalie Wood 1962. E guximshme kjo veshje për atë vit.

4-Elke Sommer 1968.

5-Diahann Carroll 1968.

6-Elizabeth Taylor 1970.

7-Raquel Welch 1972.

8-Cher 1973.

9-Raquel Welch 1974.

10-Lauren Hutton 1975./revistawho.com