Balerina kujton Adeljadën: “Më dukej sikur ishe në koridor duke ngacmuar VIP-at” (VIDEO) – AlpeGossip
Balerina kujton Adeljadën: “Më dukej sikur ishe në koridor duke ngacmuar VIP-at” (VIDEO)

Balerina kujton Adeljadën: “Më dukej sikur ishe në koridor duke ngacmuar VIP-at” (VIDEO)

Ajo u shua në tetorin e 2017-tës duke lënë pas dhimbjen dhe kujtimin tek njerëzit e saj të afërm.
Vdekja e gazetares Alelajda Xhamani u përfol gjatë dhe shkaktoi reagime të forta në media humbja e sja e beftë.

Por tashmë që rifillon një eksperiencë ku kishte marrë pjese, mikesha e saj, balerina Isida Mollaymeri nuk mund të mos ta kujtonte.

‘My A… E bukura ime ti… Zemra ime ti sa shume me ka mare malli, me mungon ne cdo gje… Dje isha ne skene dhe me dukej sikur ti do ishe ne koridor duke ngacmuar vipat si gjithmone… Skena ishte yll dhe qe dje fillova te kisha emocione,e ke parasysh lepurin tim te barku…Vetem ti e une e di pse vura pikerisht kte video, ktu une jam ti e ti je une… Kujtimet tona jane te shumta po ne DWTHS ti ishe nje nga yjet shpirti im…Ti po aq sa une e doje pafund kete spektakel,e une tashme e dua dyfish ele per ty ele per veten… Te dua shume e bukura ime dhe je gjithmone me mua ne cdo kujtim timin… Love you thacka jote…’ ka shkruar ajo krah videos ku duket Adela.

Adela ishte majft aktive dhe një nga eksperiencat e saj mediatike ishte dhe moderimi i Fan Club të ‘Dancing with the stars’.

31 vjeçarja humbi jetën për shkaqe natyrale në apartamentine saj.