BAZUAR NË SITUATËN POLITIKE TË VENDIT/ Ja çfarë do veshin Londonezët sipas Javës së Modës (FOTO) – AlpeGossip
BAZUAR NË SITUATËN POLITIKE TË VENDIT/ Ja çfarë do veshin Londonezët sipas Javës së Modës (FOTO)

BAZUAR NË SITUATËN POLITIKE TË VENDIT/ Ja çfarë do veshin Londonezët sipas Javës së Modës (FOTO)

Çfarë bën një sfilate mode në një kohë kur vendi është në një periudhë të v1%shtirë politike? Epo në javën e modës në Londër, stilist e dizajner janë munduar të sjellin në pasarela veshje në të cilat secili prej dashamirësve të modës të mund të gjejnë veten, ashtu si dhe në situatën që ka mbizotëruar vendin.

Veshjet për vjeshtën e 2019 u dizejnuan mbi konceptin e optimizmit, fuqisë dhe mbrotjes.

“Rri i qetë e vazhdo përpara”, slogani i vendit përputhej më së miri me dizajnin e veshjeve në sfilatë.

Më poshtë do të shihni të gjitha veshjet për sezonin e vjeshtës 2019: