NATA E NDËRIMIT TË VITEVE/ Riselda Sejdija: U bllokuam, kemi ecur me këmbë deri në… – AlpeGossip
NATA E NDËRIMIT TË VITEVE/ Riselda Sejdija: U bllokuam, kemi ecur me këmbë deri në…

NATA E NDËRIMIT TË VITEVE/ Riselda Sejdija: U bllokuam, kemi ecur me këmbë deri në…

Riselda Sejdija është një nga personazhet më karakteristikë dhe ndryshe nga gjithë të tjerët në botën e televizionit. Pikërisht veçantia e bën atë më të pëlqyeshme për publikun.

Këtë të shtunë ajo ka qenë e ftuar bashkë me djalin e saj, Brahimin  në emisionin “Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu.

Riselda dhe Brahimi kanë treguar për pushimet e dhjetorit dhe mbrëmjen e ndërrimit të viteve të cilën e kanë shijuar shumë por ka patur edhe peripecira.

Familja Sejdija e ka pritur 2019 në Dubai.

” Aty kanë ushqimet e tyre tradicionale, pritëm festat në Dubai në një restorant libanez përballë “Burj Khalifa”. (Brahimi) Kishte shumë dëshirë të ishte protagonist i një blogu të vetë ku të ishte prezent në atë spektaklin e fishekzjarreve. Por rrugët më vonë u bllokuan, për efekt sigurie dhe kemi ecur pafund deri në 4 të mëngjesit. Deri sa gjetëm një taksi dhe thamë a thua 2019 do nisi me kaq sakrifica.”,- ka rrëfyer Riselda.