BËJENI VETË/ Kështu mund të përgatisni në shtëpi kremin natyral anti-rrudhë që po çudit edhe farmacistët – AlpeGossip
BËJENI VETË/ Kështu mund të përgatisni në shtëpi kremin natyral anti-rrudhë që po çudit edhe farmacistët

BËJENI VETË/ Kështu mund të përgatisni në shtëpi kremin natyral anti-rrudhë që po çudit edhe farmacistët

Përgatitjet natyrale të kremërave, sapunëve apo shampove, po I mbajnë gjithnjë e më larg njerëzit nga produktet farmaceutike për përbërjen e të cilave kanë pak informacion dhe paguajnë shumë më shumë para. Këtë herë, edhe farmacistët janë dorëzuar përpara efekteve antirrudhë të përbërjes së mëposhtme me përbërës krejtësisht natyralë!

Përbërësit:
1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji arrë myshku
1 lugë gjelle pluhur kanelle

Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit në një tas deri sa masa të marrë trajtë kremoze. Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë 10 minuta. Siguroni zonën rreth syve dhe gojës kur aplikoni ndonjë krem. Përbërësit në këtë krem do të veprojnë edhe si qetësues për lëkurën tuaj.