DHËMBËT YLBER/ Trendi më i “çmendur” i Instagamit – AlpeGossip
DHËMBËT YLBER/ Trendi më i “çmendur” i Instagamit

DHËMBËT YLBER/ Trendi më i “çmendur” i Instagamit

Këtë vit në Instagram kanë lulëzuar trende na më të çuditshmet. I radhës është ai i dhëmbëve ylber, që duket se e meriton të renditet në vendin e parë për nga habia që shkakton.

Një markë e huaj kozmetike ka hedhur në treg produkte që i ndihmojnë njerëzit të ngjyrosin vetë buzëqeshjen e tyre. Produktet në fjalë kushtojnë rreth 15 paundë dhe mund të përdoren disa herë radhazi pasi nuk e dëmtojnë zmaltin e dhëmbëve.

Madje disa prej tyre kanë edhe shije, për ta bërë eksperiencën e ngjyrosjes akoma më të këndshme. Blogeret e  Instagramit kanë filluar ta aplikojnë këtë trend sidomos në këtë sezon Halloween- i, si një mënyrë për të trembur e lezet njërëzit nga të cilët rrethohen.