Bëmë mama që të ngjajë! “Vipat” që kanë ngjashmëri të frikshme, ja si duken ato (FOTO) – AlpeGossip
Bëmë mama që të ngjajë! “Vipat” që kanë ngjashmëri të frikshme, ja si duken ato (FOTO)

Bëmë mama që të ngjajë! “Vipat” që kanë ngjashmëri të frikshme, ja si duken ato (FOTO)

Me siguri ju ka ndodhur që t’ju kenë ngatërruar me ndonjë person tjetër për shkak të ngjashmërisë së madhe që mund të keni patur, ose edhe juve vetë t’ju duket herë pas herë që ekziston dikush që është thuajse identik me ju.

Por shpesh herë kemi parë ngjashmërit e frikshme të vipave shqiptare që ngjasojn me një nga pjestarët e familjes e madje të duken me vërtet një “Copy Paste”.

Megjithëse të vogël në numër, në mesin e vipave shqiptar edhe mund të gjesh ngjashmëri. Ngjashmëri  në pamjen e tyre gjithçka nga gjërat më të detajuara.

Nuk ka dyshim se se Adelina ka një ngjashmëri shumë të madhe me mamanë e saj qoftë nga buzëqeshja apo mimika e fytyrës.

Ajo është një  nga këngëtaret më të mira shqiptare me një vokal të papërsëritshëm.

Edhe pse ajo është brune në dallim nga Era Rusi vihet re qartazi ngjashmëria e madhe mes tyre.

Moderatorja shqiptare Marina Vjollca e cila shpesh herë na tregon sesa shumë është e lidhur me familjen, nuk kishim si mos të vini re ngjashmërin e tyre duke filluar që nga sytë.

Ndonëse në moshë shumë të vogël, Kida është kthyer padyshim në një nga personazhet më në zë në showbizin shqiptar.

Eshtë e pamudnur të mos vihet re ngjashmërija e tyre e cila mund të quhet me vërtet “si dy pika uji”. Atë e shohim në cdo gjë sytë, hunda, buzët, mimika e fytyrës.

Një rast tjetër është dhe Adelina Berisha e cila njihet shumë tregut muzikor shqiptar, këngët e të cilës janë kthyer në hite e sidomos gjatë muajve të verës dëgjohen. Adelina është shumë e komentuar në showbiz por më së shumti për format bombastike të cilat siç duket i ka trashëguar nga e ëma.

Përgatiti: AlpeNews.al