PRAKTIKE DHE TË REHATSHME/ Njihuni me Vipe-t shqiptare që zgjodhën pantallonat “CULOTTES” (FOTO) – AlpeGossip
PRAKTIKE DHE TË REHATSHME/ Njihuni me Vipe-t shqiptare që zgjodhën pantallonat “CULOTTES” (FOTO)

PRAKTIKE DHE TË REHATSHME/ Njihuni me Vipe-t shqiptare që zgjodhën pantallonat “CULOTTES” (FOTO)

Një element i rendesishëm për garderoben tuaj për sezonin e ardhshëm janë pantallonat “oversize”.

Kur përmenden “culottes” mund të imagjinoni nënën tuaj në vitet 1970. Periudha kur këto pantallona ishin prezente te çdo femër. Por në ditët e sotme ato mund të vishen në shumë mënyra dhe së shpejti do të jenë element kryesor në gardërobën tuaj.

Në qoftë se ndiqni modën, nuk duhet t’iu mungojnë një palë “culottes” për tu dukur sa më elegante këtë sezon.

Pantallonat “Culttes”   u kthyen në trend nga aristë të njohur të “Hollywood” emra si J.Lopez,K.kardashian por këto mjaftuan që edhe femrat e showbizit shqiptar të fiksoheshin pas tyre.

Këto modelet ishin trend që u kthye në mani për cdo femër edhe për çdo moshë. Vjeshta është përpara me ftohjen e kohës këto modele  do të jenë një sygjerim shumë praktik dhe i rehatshëm.

Redaksia e AlpenNews.al ju njeh me disa nga Vipe-t  e ekranit shqiptar që si shpëtuan dotë këtij trendi.

Jonida Maliqi

Estela Ujka

Lori Hoxha

Aulona Musta

Aurela Hoxha