BERETAT FRANCEZE/ Ja si mund t’i kombinoni ato me veshjet (FOTO) – AlpeGossip
BERETAT FRANCEZE/ Ja si mund t’i kombinoni ato me veshjet (FOTO)

BERETAT FRANCEZE/ Ja si mund t’i kombinoni ato me veshjet (FOTO)

Bereta është kthyer prapë në modë, duke falënderuar Instagram-in, më shumë se kurrë. Që nga materiali i lëkurës e deri tek ngjyrat e larmishme, ka një numër të pafundmë se si të vishni këtë kapelë franceze këtë sezon.

Nëse jeni të pasigurt se si ta vishni një beretë pa u dukur si një turist klishe që viziton Parisin për herë të parë, shikoni dizajnet dhe stilet që kemi zgjedhur ne mënyrë që të dukeni master i dukjes, si në Instagram ashtu edhe live, transmeton Telegrafi.

Stili i zakonshëm

Merrni shënime nga Faye Dunaway nga filmi Bonnie & Clyde dhe shtoni pak dukje klasike franceze pamjes tuaj.

Bëni qytetin të duket i kuq

Bëni që ngjyra e kuqe e lehtë të jetë ngjyra e këtijj sezoni, duke e përshtatur me  syze të kuqe a la Elsa Hosk.

Beretë karamele

Kombinoni me një pallto prej lëkure për një kontrast të përkryer.

Qëndroni rehat

Provoni dukjen super të rehatshme me një kombinim siç është shfaqur në foto.

Provoni diçka të guximshme dhe të ndritshme

Provoni një ngjyrë sikur blogerja në foto.

Mbeteni klasik

Vishni një beret të zezë klasike me një pulovër më të madh për një dukje sa më seksi.