BËRI NAMIN GJITHANDEJ/ Do "t’ju ikë truri" kur të mësoni sa ka fituar Silva nga “Të ka lali shpirt” - AlpeGossip
BËRI NAMIN GJITHANDEJ/ Do “t’ju ikë truri” kur të mësoni sa ka fituar Silva nga “Të ka lali shpirt”

BËRI NAMIN GJITHANDEJ/ Do “t’ju ikë truri” kur të mësoni sa ka fituar Silva nga “Të ka lali shpirt”

380 milionë ka shkuar numri i klikimeve për këngën e Silva Gungardhit dhe Dafit “Të ka lali shpirt”. Është cilësuar si një prej këngëve shqiptare më të klikuara të të gjitha kohërave.

Por sa është fitimi që këngëtarët kanë marrë prej saj?

Sipas burimeve, në çdo 1 milion klikime, fitohen 1 milionë lekë të vjetër. Po të bëjmë një llogari të thjeshtë, sot kënga numëron 380 milion klikime në Youtube dhe i bie që për këtë shifër, Silva ka fituar plot 380 mijë dollarë.

Një shifër që disa mund ta shohim vetëm në ëndërr, apo jo?