“NJË I ÇMENDUR KA HEDHUR GUR MBI EMRIN TIM…”/ Mashtrim në emër të Ardit Gjebreas, reagon menjëherë moderatori (FOTOT) – AlpeGossip
“NJË I ÇMENDUR KA HEDHUR GUR MBI EMRIN TIM…”/ Mashtrim në emër të Ardit Gjebreas, reagon menjëherë moderatori (FOTOT)

“NJË I ÇMENDUR KA HEDHUR GUR MBI EMRIN TIM…”/ Mashtrim në emër të Ardit Gjebreas, reagon menjëherë moderatori (FOTOT)

Gazetarit dhe producentit të njohur Ardit Gjebrea i është dashur të sqarojë ndjekësit në rrjete sociale, pasi dikush ka bërë një mashtrim në emrin e tij.

Persona ende të paidentifikuar kanë përdor emrin e Gjebreas për qëllimet e tyre në rrjete sociale, ndërsa me kërkesën e familjes së tij gazetari ka sqaruar:

“Fallco! Një i çmendur hedh një gur në lumë dhe mua më duhet të reagoj. Por meqë ma kërkuan familjarët e mi po e bëj. E vetmja faqe në Instagram e imja është kjo këtu dhe në facebook është ajo e cila është verifikuar. Se çfarë bëjnë të tjerët, nuk është problemi im. Sidoqoftë tani me këtë çështje po merren organet kompetente.

Kujdes! Mos jepni asnjë të dhënë tuajën personale, nëse ju kërkojnë nga llogari të ndryshme me emrin tim në Facebook ose Instagram. Mos hyni në asnjë lojë që ka emrin apo foton time. Gjithçka është një tallje e dikujt. Vetëm kjo është faqe e imja, e verifikuar.”-shkruan Gjebrea.

Ky fenomen ndodh shpesh me personazhet e njohur të showvbiz-it shqiptar, emrat e të cilëve janë përdorur për qëllime mashtrimi në rrjete sociale.