VIPAT QË GUXUAN/ Kush janë moderatorët shqiptarë që provuan edhe këngën? Dështim apo sukses… (FOTO) – AlpeGossip
VIPAT QË GUXUAN/ Kush janë moderatorët shqiptarë që provuan edhe këngën? Dështim apo sukses… (FOTO)

VIPAT QË GUXUAN/ Kush janë moderatorët shqiptarë që provuan edhe këngën? Dështim apo sukses… (FOTO)

Duket sikur ka dalë moda që moderatorët të provojnë veten dhe në këngë. Ka nga ata që nuk bëhen këngëtarë si Luana apo Klea Huta,  por thjesht e provojnë një herë që ta kenë kujtim.

AlpeNews.al po ju sjell rastet e moderatorëve shqiptarë që karierën e tyre e kanë nisur si moderatorë dhe e vazhdojnë akoma, por i dhanë publikut dhe “kënaqësinë” për ti parë në një fushë tjetër. Por a i kanë pëlqyer publikut, mbetet për ti parë!

Rasti i fundit është Kelvi Kadilli. Sapo e publikoi këngën e tij të parë “Vajzat e fshatit”. Tekstin e ka shkruar vetë dhe nga aq sa kuptohet u dedikohet vajzave që bëjnë si interesante. Edhe pse projekti është funny në përgjithësi, dëgjuesit e YouTube nuk e kanë pritur dhe aq mirë.

Luana Vjollca i befasoi të gjithë teksa në vitin 2013-të publikoi këngën e saj të parë “Tërbohu”, e cila do të pasohej edhe nga disa këngë të tjera ndër vite. Fansat e saj të zjarrtë e mirëpritën Luanën në profilin e këngëtares dhe madje kohët e fundit duket sikur po i luten që të sjellë ndonjë këngë të re.

Mirëpo jo të paktë ishin edhe ata të cilët e kritikuan ashpër duke i thënë se ajo nuk di të këndojë, dhe gjithçka në këngët e saja i dedikohej efekteve muzikore dhe programeve modifikuese.

Luana pritet ti rikthehet sërish muzikës, në një bashkëpunim me Bujar Qamilin.

Klea Huta është një tjetër moderatore e cila iu fut muzikës. Ajo ka treguar se di të bëjë njëkohësisht disa gjëra. Moderimi është pika e saj e fortë, por Klea është e suksesshme edhe si këngëtare. Klea ka marrë pjesë në “Këngën Magjike”, dhe “Amla” u bë menjëherë hit. Më pas publikoi këngën “Bla Bla” ku sërish u mirëprit shumë mirë nga fansat.

Pas moderimit, guxim për të bërë këngë ka pasur dhe Ledion Liço. Kënga e tij mban titullin “Yes” dhe përmban skena të forta seksi. Për këtë arsye ai është kritikuar nga audienca për videoklipin e këngës, dhe duket se pas asaj nuk e provoi më.

/Përgatiti AlpeNews.al/

Gazetare Kejsi Lama