RITA LATI FESTON DITËN E LINDJES/ Roza “na përloti” me urimin emocionues: Ti je bossi që… (FOTO) – AlpeGossip
RITA LATI FESTON DITËN E LINDJES/ Roza “na përloti” me urimin emocionues: Ti je bossi që… (FOTO)

RITA LATI FESTON DITËN E LINDJES/ Roza “na përloti” me urimin emocionues: Ti je bossi që… (FOTO)

Aktorja e njohur Rita Lati ka  sot ditëlindjen por urimi i së bijës na emocionoi.

Roza Lati njhet për natyrë e saj pa komplekse e cila ndan në rrjetet sociale foto të ndryshme me Ritën.

Ato kanë folur gjithmonë për marrdhënien e ngushtë që kanë me njera- tjetrën. Ditën e sotme Roza ka publikuar dy foto të vjetra të Ritës edhe krahas fotos shkruan një shkrim tepër emocionues.

“Sot per ditelindjen tende o mamo nuk do publikoj foto te koheve te fundit, por, keto dy foto te vjetra.. qe tregon zanafillen e genit tend artistik.. qe tregon se ke qene je dhe do mbetesh artiste, mbretereshe, DIVA. 
Je mentorja ime me e forte, nese jam kjo qe jam, nese kam kete vetebesim, kete natyre, nese jam kjo Roza… jam VETEM PREJ TEJE. Je ti mbrapa cdo levizje qe une bej, je ti Bossi qe me jep OK dhe je dakort me cdo hap timin. Sepse ti e njeh kete bote me mire se une… sepse ti je mjeshtre e vjeter ne skene dhe kete boten e showbizzit ti e rrotullon neper gishta sikur te jete nje monedhe lojcake. Mam, Faleminderit qe me rrite me te gjitha sakrificat, te gjitha te mirat, s’me le t’ja ndjej mungesen askujt, dhe lakmine asgjeje… o Mali qe une mbeshtes koken… gezuar ditelindjen.
E jotja, Roza.”