BOTA E KINEMASË NË ZI/ Ndërron jetë skenaristi i "Spider Man" (FOTO) - AlpeGossip
BOTA E KINEMASË NË ZI/ Ndërron jetë skenaristi i “Spider Man” (FOTO)

BOTA E KINEMASË NË ZI/ Ndërron jetë skenaristi i “Spider Man” (FOTO)

Skenaristi amerikan i filmit të njohur ‘Spider Man’, Alvin Sargent ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare. Ai ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në Seattle ditën e enjte. Sargent ishte fitues i dy çmimeve Oscar, për filmin ‘Julia’ një dramë e bazuar në Holokaustin e 1977 dhe një tjetër për ‘Ordinary People’. Mirëpo famën e mori me skenarin e ‘Spider Man’. Sargent shkroi skenarin për  ‘Spider Man 2’ në vitin 2004 dhe ‘Spider Man 3’ në vitin 2005, dhe po ashtu rishkroi ‘The Amazing Spider Man’./

BEVERLY HILLS, CA – APRIL 24: Screenwriter Alvin Sargent attends the Great To Be Nominated screening series presentation of Julia at the Academy of Motion Picture Arts and Sciences April 24, 2007 in Beverly Hills, California. (Photo by Stephen Shugerman/Getty Images)