CELINE DION/ Këngëtarja është shndërruar në një ikonë të vërtetë stili (FOTO) – AlpeGossip
CELINE DION/ Këngëtarja është shndërruar në një ikonë të vërtetë stili (FOTO)

CELINE DION/ Këngëtarja është shndërruar në një ikonë të vërtetë stili (FOTO)

Këngëtarja me famë botërore është kthyer papritur dhe në një të adhuruar të botës së modës! Përpara dukej se nuk ishte aq e fokusuar aty, por së fundi, Celine Dion është shndërruar në një ikonë të vërtetë stili.

Zgjedhjet e saj po provohen të pagabueshme dhe sytë po kthehen gjithmonë e më shumë nga Celine si një “lajmëtare“ e tendecave të fundit.

Në preferencat e saj hyjnë Alexandre Vauthier, Valentino, Dior e të tjerë. Industria e modës ka rënë në dashuri me entuziasmin e saj për stilin, të cilin e afishon sa herë që del nga shtëpia. Përgjatë këtyre pesë viteve të fundit, në performancat e saj në skenë ka veshur vetëm firma të mëdha, duke nisur nga Schiaparelli tek Versace.