Mos e besoni po deshët! Drake i merr këngën reperit shqiptar dhe ja prova (VIDEO) – AlpeGossip
Mos e besoni po deshët! Drake i merr këngën reperit shqiptar dhe ja prova (VIDEO)

Mos e besoni po deshët! Drake i merr këngën reperit shqiptar dhe ja prova (VIDEO)

Drake ka publikuar albumin e tij të ri me titull ‘Scorpion’ i cili përmban plot 25 këngë.

Por mes dhjetëra këngëve që me siguri do të bëhen hite, një prej tyre është huazuar nga njëri prej reperëve të njohur shqiptar, dhe bëhet fjalë për Elinel.

Një video të cilën artisti e publikoi me dy këngët për ta vërtetuar ‘huazimin’ ka dalë edhe në një faqe të fansave të reperit të ndjerë XXXTencation, ku thuhet:

‘Drake po vazhdon të vjedhë tjetër flow. Ashtu sikur e vodhi nga X tani e vodhi nga një reper shqiptar. Ju lutem etiketojeni të gjithë Drake dhe Elinel’.

Më poshtë ua sjellim videon dhe bëjeni vetë krahasimin.