“CMENDET RRJETI”/ Ja fotot e jetës së fëmijëve të pasur të Dubait – AlpeGossip
“CMENDET RRJETI”/ Ja fotot e jetës së fëmijëve të pasur të Dubait

“CMENDET RRJETI”/ Ja fotot e jetës së fëmijëve të pasur të Dubait

Dubai njihet si një destinacion luksoz pushimesh.

Por për të rinjtë mjaft të pasur që jetojnë në Dubai çdo ditë është pushime dhe ata e tregojnë më së miri këtë me fotot që postojnë në rrjetet sociale.

Llogaria në Instagram “The rich kids of Dubai”, që ka 158 mijë ndjekës, tregon makinat e tyre të shpejta, jahtet luksoze teksa jetojnë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Gjithashtu fëmijët e pasur rregullisht dalin në foto me kafshët e tyre ekzotike duke përfshirë tigrat, leopardët, devetë, majmunët dhe madje diku mes luksit mund të shohësh edhe një luan të bardhë që një vajzë milionere e ushqen me qumësht.