Dashnorja vesh fustanin e bardhë dhe shfaqet papritur në martesën e partnerit (VIDEO) – AlpeGossip
Dashnorja vesh fustanin e bardhë dhe shfaqet papritur në martesën e partnerit (VIDEO)

Dashnorja vesh fustanin e bardhë dhe shfaqet papritur në martesën e partnerit (VIDEO)

Ajo u shfaq e veshur me një fustan të bardhë dhe me vello kishte mbuluar fytyrën e mbuluar me vello. Të gjithë po prisnin “Po” zyrtare nga ajo vetëm se nuk ishte nusja e ardhshme. Në fakt vajza ishte dashnorja e dhëndrrit dhe kishte vendosur ti shkatërronte atë që supozohej të ishte dita më e bukur për të duke u shfaqur e veshur sin use. Kjo ka ndodhur në Benoni në Afrikën e Jugut dhe skena është filmuar nga mysafirët të cilët më pas e kanë postuar videon në Twitter ku është bërë edhe virale.

“Dashnorja është shfaqur në dasëm e veshur sin use dhe dhëndrri po përpiqet të qetësojë situatën” – këto janë fjalët e një burri i cili postoi videon në rrjetet sociale. Në sallë janë dëgjuar brohorime kundra dhe pro vajzës ndërsa një nga familjarët është përpjekur ta nxjerrë jashtë.

Në video shihet se nusja e vërtetë ndodhet në altar duke parë situatën. Në Twitter ka patur edhe komente pozitive për vajzën e cila u shfaq sin use ku e mbështesin për veprimin dhe shkruajnë se të gjithë ata që tradhëtojnë duhet t akenë një dashnore të tillë. Kjo grua është një legjendë ka shkruar disa të tjerë.