DASMA E MADHE/ Mijëra persona ndoqën eventin, ja çfarë bën familja mbretërore për ta (FOTO) – AlpeGossip
DASMA E MADHE/ Mijëra persona ndoqën eventin, ja çfarë bën familja mbretërore për ta (FOTO)

DASMA E MADHE/ Mijëra persona ndoqën eventin, ja çfarë bën familja mbretërore për ta (FOTO)

Familja Mbretërore ka falënderuar ata që udhëtuan në Windsor për të parë martesën e Princit Harry dhe Meghan Markle.

Mijëra njerëz u rreshtuan në rrugë për të parë çiftin në ditën e tyre të madhe, ndërsa shumë të tjerë në gjithë globin e shihnin ceremoninë në televizion.

Festimet e dasmave përfunduan me një darkë të zezë dhe fishekzjarre në Shtëpinë e Frogmore, pranë Kështjellës Windsor.

200 miqtë dhe familjarët më të afërt të Meghan dhe Harry morën pjesë në veprimtarinë e mbajtur nga Princi Charls.

Si një dhuratë për martesë Princ Harry i dha nuses së tij një unazë me gur smeraldi, e cila ishte përkushtuar nënës së tij të ndjerë Dianës, Princeshës së Uellsit.

Llogaria në Twitter e familjes mbretërore postoi një mesazh falenderimi për ata që ndoqën dasmën nga Mbretëria e Bashkuar, Commonwealth dhe në mbarë botën.