Dasmë në dimër? 7 rregullat që duhet të keni parasysh përpara se të zgjidhni veshjen – AlpeGossip
Dasmë në dimër? 7 rregullat që duhet të keni parasysh përpara se të zgjidhni veshjen

Dasmë në dimër? 7 rregullat që duhet të keni parasysh përpara se të zgjidhni veshjen

Le ta pranojmë se sapo marrim në dorë ftesën e dasmës dhe temperaturat na kanë kthyer shpinën, mendimi i parë që na vjen ndër mend është se “Çfarë do të veshimmmmmmm?!” Është shumë e vështirë të zgjedhësh një veshje që i përshtatet stinës dhe mbi të gjitha, të mos zbulojmë më shumë seç duhet gjatë dasmës. Revista “Who What Wear” zbulon sesi rrobat që kemi në dollap, mund të kthehet një veshje plot stil, nëse dimë të bëjmë kombinimet e duhura.

Ndaj lexoni 7 rregullat që duhet të kemi parasysh përpara se të vishemi për një dasmën në dimër:

#1: Ngjyra e zezë të shpëton gjithmonë, ndaj kombinoni rrobet e zeza që keni në dollap plot stil dhe shpëtuat

 

#2: Mëngët e gjata të fustaneve janë mikeshat më të mira gjatë dimrit

 

#3: Një “jumpsuit” klasik ju nxjerr plot stil dhe ju mban ngrohtë

 

#4: Është e gjitha tek detajet. Zgjidhni një fustan, ku xhaketa hidhet krahëve dhe nuk vishet

 

#5: Velvet fiton gjithmonë

 

#6: Zgjidh gjithmonë këpucë që nuk duken gishtërinjtë

 

#7: Kostumi është zgjedhja që duhet të bëni patjetër! Sharm, stil dhe dukeni një yll