Del në shitje vila luksoze e Al Capone/ Zbulohen pamjet e saj (FOTO) - AlpeGossip
Del në shitje vila luksoze e Al Capone/ Zbulohen pamjet e saj (FOTO)

Del në shitje vila luksoze e Al Capone/ Zbulohen pamjet e saj (FOTO)

Vila e mafiozit më të njohur, Al Capone, ka dalë në shitje pasi u restaurua për vlerën e 14.9 milionë dollarëve. Ajo ndodhet në Miami dhe ka katër dhoma gjumi, tre banjo, pishinë gjigante si dhe shumë orendi luksi. Zërat thonë se Al Capone e bleu këtë vilë për 200.000$ ( 2.85 milionë $ sot), pasi doli nga burgu i Alcatrazit në 1928.