“MË MUNDE ENVER”! Sot e martuar me nipin e tij, Rezarta Shkurta i kërkon falje Enver Hoxhës përmes letrës së djalit që dikur e urrente (FOTO) – AlpeGossip
“MË MUNDE ENVER”! Sot e martuar me nipin e tij, Rezarta Shkurta i kërkon falje Enver Hoxhës përmes letrës së djalit që dikur e urrente (FOTO)

“MË MUNDE ENVER”! Sot e martuar me nipin e tij, Rezarta Shkurta i kërkon falje Enver Hoxhës përmes letrës së djalit që dikur e urrente (FOTO)

Rezarta Shkurta, këngëtarja dhe bashkëshortja e Ermal Hoxhës, nipit të ish-diktatorit Enver Hoxha ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj një letër, përmes të cilës, dikush i kërkon falje Enver Hoxhës.

Përmesa disa statuseve në Instatory, shihet që Shkurta ka publikuar një letër të shkruar nga një person me emrin Amarildo Pregapuca, i cili kërkon rikthimin e diktatorit dhe kërkon falje që dikush e ka harruar.

Sot që është bërë prind, djali i kërkon falje Enverit, sepse Shqipëria që diktatori la pas nuk u bë më e mirë, më e bukur, më e jetueshme se sa ajo që ishte në ato vite, sipas autorit të letrës.

“Kaq kisha,”- shkruan Rezarta krah letrës, duke dashur të tregojë se mbështet mendimin e tij dhe se edhe ajo do ta donte kthimin e Hoxhës.

Letra që Rezarta Shkurta postoi në Instastory: