DHJETË probleme me të cilat çdo vajzë përballet në verë – AlpeGossip
DHJETË probleme me të cilat çdo vajzë përballet në verë

DHJETË probleme me të cilat çdo vajzë përballet në verë

Të gjithë e duan stinën e nxehtë të verës dhe mezi e presin për pushimet, plazhin,diellin, argëtimin etj.
Por për femrat kjo stinë është pak e bezdisshme nga ana estetike sepse kujdesi personal bëhet shumë më i vështirë gjatë sezonit të verës,
Nëse meshkujt nuk e vrasin mendjen për pamjen e jashtme dhe u mjafton një krem dielli dhe një palë rroba banje, me femrat ndodh e kundërta, ja pse:

1.Depilimi

Depilimi pothuajse çdo ditë bëhet një proçes i mërzitshëm dhe acarues për femrat në ditët e nxehta të verës.

2.Rrobat e banjës
Të gjeturit e rroba banjove përfekte, të bukura, me stil dhe komode janë një tjetër ‘hall’ metë cilin përballen femrat në verë.

3.Djegia në plazh
Djegia e lëkurës nga dielli në plazh, kjo është gjëja më e tmerrshme që mund t’u ndodhë femrave.

4.Flokët e gjata
Flokët e gjata bëhen tepër të sikletshme në verë, vapa, kripa, mbajtja e tyre të rregullta bëhet mjaft e vështirë për femrat.

 

5.Make Up-i
Make up-i është një tjetër shqetësim i femrave në stinën e verës. Djersa dhe dielli e bëjnë të vështirë qëndrimin e make up-it në fytyrë.

6.Periodat
Periodat janë padiskutim ditët më të tmerrshme të muajit për një femër. Veç dhimjeve dhe sikletit nuk të lënë të shijosh as detin dhe të nxehtin.