DIKUR BËNIN NAMIN! 17 trendet e modës që sot s’do t’i vishnim gjallë në botë – AlpeGossip
DIKUR BËNIN NAMIN! 17 trendet e modës që sot s’do t’i vishnim gjallë në botë

DIKUR BËNIN NAMIN! 17 trendet e modës që sot s’do t’i vishnim gjallë në botë

Vitet kalojnë, moda ndryshon, por fotot mbeten! Kur i shihni dhe ktheheni pas në kohë, a nuk pyesni veten, vërtet jemi veshur kështu dikur? Është e çuditshme, por sot as nuk do ia hidhnim sytë çizmeve me majë apo të vishnim xhinse me fustan. “Cosmopolitan” na ka rikthyer në kohë duke na kujtuar trendet e viteve 2000 dhe ju ftojmë t’i shikoni më poshtë:

Çizmet me majë

Fundet super të shkurtra

Shajet me thekë

Pantallonat treçerekëshe

Xhinset me fustan

Kostumet Juicy Couture

Fustanet e quajtur “Handkerchief hems”

Pantallonat e gjera me xhepa

Veshja e shkatërruar

Bluzat e hapura në pjesën e poshtme

Fustanet me dantellë

Pantallonat e kuqe lëkurë

Bluzat e grisura

Pantallonat me lidhëse

Bluzat që s’mund t’i quajmë bluza

Xhinset me shtrat të shkurtër

Jelekët në vend të bluzës