DITË TË KËQIJA! Këto 3 shenja do të kalojnë prillin më të tmerrshëm të jetës – AlpeGossip
DITË TË KËQIJA! Këto 3 shenja do të kalojnë prillin më të tmerrshëm të jetës

DITË TË KËQIJA! Këto 3 shenja do të kalojnë prillin më të tmerrshëm të jetës

Na duket neve apo edhe 2019-ta po fluturon shpejt si vit? Dhe ja ku jemi në muajin Prill.

Tre shenja zodiakale do të kenë muajin më të keq për këtë vit. Por, universi nuk do t’ju japë kurrë më shumë nga sa ju mbani.

Përkundër ngërçit të vazhdueshëm të Mërkurit dhe asaj që konsiderohet si moti “i trazuar”, astrologjia është një mjet i fuqishëm me të vërtetë, por që nuk mund të kuptohet symbyllur.

DEMI:

Dielli do të udhëtojë nëpër shtëpinë tuaj të fshehtë në mbyllje të datës 12 Prill, ndërsa karma dhe prapaskenat do të punojnë për ju në shumicën e muajit, kështu që nuk do të befasoheni nëse ju duhet të lëshoni diçka nga vetgja ose të falni dikë me të cilin keni konflikte.

Cilido të jetë rasti, ky është shansi që t’i lini gjërat të shkojnë dhe të merrni kohë pushimi për veten para kthimit tuaj diellor përgjatë muajit.

Urani është në ndikim të shenjës suaj përgjatë Prillit, ndaj dukshëm asgjë nuk të do të jetë e qëndrueshme apo e lehtë për ju.

VIRGJËRESHA:

E kemi thënë edhe më parë këtë gjë: nuk ka asgjë të përsosur për Virgjëreshën në këtë jetë. Përveç kësaj, kur ishte hera e fundit që morët pak kohë për veten?

Ditët e shëndetit mendor janë gjithmonë të nevojshme dhe me diellin që kalon përmes shtëpisë së tetë të dyshimtë të seksit, transformimit dhe burimeve të përbashkëta për pjesën më të madhe të muajit, ka gjasa që të kaloni disa ndryshime të mëdha gjatë kësaj kohe.

Mos e luftoni këtë situatë, Virgjëreshë. Lëreni të ndodh dhe mos kini frikë të jeni të pambrojtur.

BRICJAPI:

Çfarë ju bën të ndiheni të sigurt? Me diellin që shndërrohet në shtëpinë tuaj të katërt komode, të familjes dhe të themeleve emocionale për pjesën më të madhe të muajit, ka të ngjarë të ndiheni pak më keq se zakonisht.

Domethënë, do të kalosh shumë kohë në vetmi dhe në komoditetin e shtëpisë tënde, sesa të rrethuar nga njerëzit.

Në një tjetër shënim, planeti sundues Saturn fillon ciklin retrogrador këtë muaj, kështu që ka patjetër disa gjëra që ju duhet të rishikoni, në lidhje me strukturën dhe bazën tuaj aktuale.