DJALI I KLEËS DHE ELGIDIT FESTOI DITËLINDJEN/ Pamjet brenda festës së 1-vjetorit të Kridit! – AlpeGossip
DJALI I KLEËS DHE ELGIDIT FESTOI DITËLINDJEN/ Pamjet brenda festës së 1-vjetorit të Kridit!

DJALI I KLEËS DHE ELGIDIT FESTOI DITËLINDJEN/ Pamjet brenda festës së 1-vjetorit të Kridit!

Elgiti dhe Klea janë kthyer brenda pak viteve në një nga çiftet më të dashura të publikut shqiptar. Ata kanë filluar romancën 4 vite më parë dhe vitin që lamë pas e kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë, por pa dasmë, për tu bërë prindër për herë të parë vitin që lamë pas.

Tani kanë një familje tepër të bukur dhe një vit më parë erdhi në jetë edhe fryti i tyre i dashurisë Kridi.

Dje, i vogli festoi 1-vjetorin e lindjes dhe mami Klea i ka bërë një dedikim mjaft të ndjerë duke zbuluar për herë të parë portretin e të voglit.

“Krid i mamit,
Jeta ime e shtrenjte, qenie e qenies time.
Fryme e imja e perjetshme, ajri im, lumturia jone me e madhe.
Nuk e harroj kurre momentin kur te mora ne krahe dhe po shpertheja nga lumturia, momenti kur une u takova per here te pare me mrekulline me te madhe te Zotit, qe me kishte dhuruar mua.
Nuk e besoj dot se si iku nje vit dhe ti sot ben 1 vjec o jeta ime. Kur te kisha ne bark e te ledhatoja aty e enderroja si do ishe, si do i kishe syte, hunden, dockat e kur qeshim sot bashke e te perqafoj e luaj me ty.
Faleminderit qe na zgjodhe ne per prinderit e tu o engjelli jone.
Mami zgjohet naten dhe rri e te shikon e te puth ne gjume se jeta ime eshte vetem e jotja e une per ty do bej gjithcka qe ti te jesh i lumtur.
Te dua sa vetem Zoti e di. Edhe frymen time e jap per ty por une lutem qe te kemi jete sa me te gjate qe te te shijojme ty ne jeten tende qe qofte fusha me e bukur me lule qe une kam pare ndonjehere.
Zoti te bekofte dhe qofsh i udhes.
Mua dhe babin na ke perjete me syte nga ty.
Te duan po aq sa ne: gjysherit, tezet, xhaxhi e te gjithe miqte e ngushte te mamit e babit.
Gezuar ditelindjen e pare KRID mreti! – Bej Masha’Allah “, ka shkruar Klea.

Në rrjete sociale, çifti ka ndarë edhe momente nga festa e ditëlindjes që kanë organizuar për Kridin.

Ata kanë përgatitur për të voglin e tyre një festë magjike, pjesë të së cilës ishim miq e të afërm.

VIDEO

VIDEO

VIDEO