“Do më vriste”, Oprah këmbëngul se nuk do të kandidojë për presidente – AlpeGossip
“Do më vriste”, Oprah këmbëngul se nuk do të kandidojë për presidente

“Do më vriste”, Oprah këmbëngul se nuk do të kandidojë për presidente

Oprah Winfrey këmbëngul se nuk ka plane për të kandiduar për president në vitin 2020 sepse beson se situata aktuale politike do ta ‘vriste’ atë.

64-vjeçarja ka pozuar për kopertinës së Vogue Britanike dhe ka folur për revistën në lidhje me mundësinë e saj për të kandiduar për presidente.

“Në gjithë situatën politike, ku asgjë nuk është e vërtetë, ndihem sikur nuk mund të ekzistoj,”-tha ikona e mediave. “Unë nuk do të isha në gjendje ta bëja këtë. Nuk është një biznes i pastër. Do të më vriste.”