DO TË HABITENI/ Këpucët e 2019-ës nuk janë aspak të zakonshme – AlpeGossip
DO TË HABITENI/ Këpucët e 2019-ës nuk janë aspak të zakonshme

DO TË HABITENI/ Këpucët e 2019-ës nuk janë aspak të zakonshme

Pavarësisht se veshja jote mund të jetë një mrekulli, rëndësinë e këpucëve nuk e ul asgjë.  Ato janë epiqendra e çdo pamjeje. Mund të të bëjnë të dukesh një yll ose e kunërta…Trendet, detajet, ngjyrat apo format ndryshojnë vit pas viti, por duket se 2019-ta vjen me shumë stil. Këpucët që do të na shoqërojnë këtë vit nuk janë aspak të zakonshme.

Printet e kafshëve

Sigurisht printi i tigrit apo ai i leopardit janë kaq të përhapura sa s’mund të mungonin as në këpucë.

Takat e tejdukshme

Detaji që ju bën të ndihen të freskëta, fine dhe me shumë shije në të njëjtën kohë.

Ngjyra korale e fortë

Korali është kryefjala e ngjyrave këtë sezon, prandaj mos u stepni nëse ju marrin zemrën një palë këpucë me këtë ngjyrë.

Çizmet e mëdha

Çizmet e mëdha dhe me platformë mund të zëvendësojnë fare mirë takat. Nëse i kombinoni me kujdes, ato shkojnë me gjithçka.

Detaji i luspave

Detaji i litarëve në këpucë është gjithashtu në modë…

Taka me forma të ndryshme gjeometrike