DO TË NA FALENDERONI/ Për 2 minuta: Si të përgatisësh në shtëpi ngjyrues për flokët – AlpeGossip
DO TË NA FALENDERONI/ Për 2 minuta: Si të përgatisësh në shtëpi ngjyrues për flokët

DO TË NA FALENDERONI/ Për 2 minuta: Si të përgatisësh në shtëpi ngjyrues për flokët

Kushdo që dëgjon Billie Eilish, me siguri që është përfshirë të paktën njëherë nga dëshira për të ngjyrosur flokët rozë, blu apo të gjelbër. Kushdo që nuk dëshiron një lyerje që zgjat, mund t’i ngjyrosë vetë flokët në shtëpi.

Mënyra e parë

– pak fare krem hidratues
– ton për sytë

Bëni bashkë në një enë kremin hidratues me tonin e syve në ngjyrën që dëshironi. Sigurohuni që masa të jetë homogjene dhe më pas lyeni majat e flokëve. Nëse keni në plan të lyeni gjithë gjatësinë e flokëve, nuk këshillohet kjo metodë pasi kërkon shumë krem hidratues.

Mënyra e dytë

Tonin e syve mund ta përdorni te flokët pa nevojën e një kremi hidratues. Mjafton të përdorni një furçë (kryesisht për majat), ose ta përhapni me dorë.

Video Ilustruese: