DO TJU FIKSOJË DHE JUVE/ Trendi që po ndjekin VIP-et shqiptare është ajo që na mungonte! (FOTO) – AlpeGossip
DO TJU FIKSOJË DHE JUVE/ Trendi që po ndjekin VIP-et shqiptare është ajo që na mungonte! (FOTO)

DO TJU FIKSOJË DHE JUVE/ Trendi që po ndjekin VIP-et shqiptare është ajo që na mungonte! (FOTO)

Kohët e fundit një trend që po përhapet shumë dhe po ndiqet nga të gjitha vajzat e famshme të huaja dhe shqiptare është veshja e pulovrave të leshit të pashoqëruar me një bluzë poshtë. Pra thjesht reçipeta dhe një pulovër.

Pak muaj më parë, aktorja e famshme Kate Holmes, pas ndarjes nga Jamie Fox, u paraqit krejt papritur e veshur me një kombinim që shumë shpejt u kthye në kryefjalën e sezonit vjeshtë-dimër. E veshur me një pulovër ngjyrë gri në bezhë dhe me vetëm një palë reçipeta të së njejtës ngjyrë, të kombinuara me xhinse dhe sandale shapkë, Katie theu rrjetin që duket se  edashuroj stilin e saj që në momentin e parë që e pa.

Nuk vonoi shumë dita kur stili i aktores u kthye në një trend për të gjitha vajzat e huaj dhe shqiptare. Nëse hedhim sytë në Instagramin e bloggereve dhe VIP-eve tona mund të shohim se ato kanë filluar ta përdorin këtë kombinim dhe duhet ta themi, u shkon shumë.

Jona Spahiu ka zgjehur të qendrojë e thjeshtë me një pulovër vishnje dhe pantallona të zeza me bel të lartë duke na dhënë kështu një PO për këtë trend.

Nga ana tjetër, Kiara Tito ka zgjedhur diçka që mund të bjeri më shumë në sy. Blogerja bukuroshe ka veshur një pulovër lejla me kops të mëdha dhe e ka kombinuar me xhinse ngjyrë të zbardhët me bel të lartë.

Ndër Lori ka dashur ti japë këtij looku një detaj që do ta kthejë pamjen e saj në më moderne. Bukuroshja ka zgjehdur ta kombinojë pulovrën e saj me kompsa të mëdha me xhinse të zbardhta me bel të lartë, taka të larta, një çantë klasike dhe vathë që bien tepër në sy.

Duhet ta themi se bukurosheve tona i shkon shumë ky kombinim dhe pse jo, le ti përdorim si shembull e ta provojmë dhe ne ”magjinë” e pulovrës së leshit! /AlpeGossip.al