FOTO/ Rama mungon në seancë, ja për çfarë e shfrytëzon karrigen e tij zv.kryeministrja Mesi – AlpeGossip
FOTO/ Rama mungon në seancë, ja për çfarë e shfrytëzon karrigen e tij zv.kryeministrja Mesi

FOTO/ Rama mungon në seancë, ja për çfarë e shfrytëzon karrigen e tij zv.kryeministrja Mesi

Kryeministri Edi Rama mungon në seancën e sotme parlamentare për shkak të vizitës në SHBA ku mori pjesë në Konferencën Vjetore të komunitetit izraelito-amerikan të Çështjeve Publike.

Mungesa e tij ra në edhe në Parlament, ku Berishës dhe Bashës nuk iu përgjigj kryeministri, por Taulant Balla dhe Arben Ahmetaj.

Ndërkohë që në radhën e ministrave nuk kishte thuajse asnjë mungesë.

E pranishme ishte edhe zv.kryeministrja Senida Mesi, e cila ka përfituar nga rasti për ta shfrytëzuar karrigen e kryeministrit Rama për të vendosur pallton e saj.