Qindra njerëz në rradhë për lamtumirën e fundit të Fabrizio Frizzi, mes tyre shumë personazhe të njohur (FOTO) – AlpeGossip
Qindra njerëz në rradhë për lamtumirën e fundit të Fabrizio Frizzi, mes tyre shumë personazhe të njohur (FOTO)

Qindra njerëz në rradhë për lamtumirën e fundit të Fabrizio Frizzi, mes tyre shumë personazhe të njohur (FOTO)

Në orën 10:00 të mëngjesit të sotëm janë hapur dyert për të bërë homazhet në nderim të yllit të televizionit 60- vjeçarit Fabrizio frizzi. Ai u nda nga jeta ditën e djeshme si pasojë e një hemoragjie cerebrale. Me qindra dhe mijëra njerëz kanë mbajtur radhë që në orët e para të mëngjesit për ti bërë nderimet e fundit moderatorit Italian.

Ndër të parët miq që kanë mbërritur kanë qënë Rosario dhe Beppe Fiorello, Flavio Insinna dhe drejtori general i Rai-it Mario Orfeo. Gjithashtu i pranishëm ka qënë edhe drejtori i “Repubbliça” Mario Calbresi dhe aktorët Alessandro Haber e Guaçeri. Afër arkivolit për të pritur të pranishmit të cilët kanë ardhur për të bërë homazhet, ndodhet vëllai i Fabrizio-s, Fabio Frizzi.