DONI NJË LËKURË BEBEJE? Ja 3 përbërësit që duhet të përdorni (FOTO) – AlpeGossip
DONI NJË LËKURË BEBEJE? Ja 3 përbërësit që duhet të përdorni (FOTO)

DONI NJË LËKURË BEBEJE? Ja 3 përbërësit që duhet të përdorni (FOTO)

Darka e vonë është pikërisht koha në të cilën e mira është t’i mundësoni lëkurës tuaj një trajtim me 5 yje. Ndaj po ju japim recetën e çmuar të kësaj maske me 3 përbërës, e cila do t’jua bëjë lëkurën më të butë se ajo e një bebeje.

Çfarë ju duhet?

4 aspirna të plota

1 lugë gjelle ujë i ngrohtë

Mjaltë

Si ta bëni?

Filloni duke shkrirë aspirinat në ujin e ngrohtë. Pasi të keni mbaruar shtoni në masën e përgatitur një lugë çaji mjaltë.

Këtë maskë vendoseni në fytyrë duke e masazhuar lehtë me mollëzat e gishtërinjëve. Lëreni në fytyrë për 20 minuta dhe më pas largojen duke e shplarë me ujë të ngrohtë.

Të paturit të një fytyre bebi nuk ka qenë kurrë më e lehtë se kaq!