Donte të bënte një foto me luanin, ai e sakaton si “KUKULL PREJ LECKE” – AlpeGossip
Donte të bënte një foto me luanin, ai e sakaton si “KUKULL PREJ LECKE”

Donte të bënte një foto me luanin, ai e sakaton si “KUKULL PREJ LECKE”

Një grua u sakatua si një kukull lecka nga një luan, pasi ajo hyri në kafazin e tij në një kopsht zoologjik për të bërë një fotografi.

Olga Solomina, 46 vjeç, vizitoi Parkun Safari Taygan në Krime, Ukrainë, dhe donte një fotografi me luanin.

Ajo u gjunjëzua pranë kafshës, por papritmas kafsha kapi krahun e saj dhe e tërhoqi atë larg pasi ajo i tërhoqi krifën luanit.

Nisi kështu një sulm vicioz dhe Olga ishte shumë pranë vdekjes, por u shpëtua për fat të mirë nga drejtori i kopshtit zoologjik Oleg Zubkov.

Tani ajo pretendon se zoti Zubkov refuzoi ta linte atë të thërriste një ambulancë dhe e kishte trajtuar atë nga veterineri i kopshtit zoologjik, duke i dhënë konjak në vend të anestezisë dhe duke thënë se sulmi ndodhi për shkak se ajo ishte e dehur.

Olga tha: “U ula dhe e vura dorën mbi luanin si më thanë. Momenti tjetër kapi krahun tim dhe më tërhoqi si një kukull prej lecke.

“Luanët e tjerë u ngritën në këmbë. Mbylla sytë e mi nga frika duke pritur që tufa të më shqyente. Kjo zgjati disa sekonda që mua m’u dukën një jetë. ”

Shumë njerëz ishin dyndur në kopshtin zoologjik pasi pronari i tij bëri tituj në mbarë botën, falë një video ku duket se përdor pantoflën e tij për të goditur luanin dominues kur e vuri re se po ngacmonte një luaneshë të re.

Pa dyshim, kishte njerëz që uleshin në një automjet, duke xhiruar atë që po ndodhte.

Këto pamje u bënë virale në të gjithë botën dhe Olga ishte një nga ata njerëz që vendosën të bënin turneun.

Olga, nga Kirovi në Rusi, u shpëtua përfundimisht kur z. Zubkov e vuri në një makinë dhe e çoi atë në zyrat e kopshteve zoologjike.

Ai e kishte mbuluar krahun e plagosur rëndë të  zonjës Solomina me një peshqir dhe tha: “Ai më kërkoi të mos thërrisja policinë ose ambulancën, duke thënë se plagët e mia nuk ishin të rrezikshme.

“Në zyrën e tij, sekretari i tij i trajti plagët e mia me peroksid hidrogjeni, pastaj erdhi një veteriner.

“Ai më injektoi lidokainë dhe fashoi plagët. Në vend që të më anestezonin mua, më dhanë një shishe konjaku. Ata nuk më dhanë antibiotikë. ”

Mjekët më vonë e diagnostikuan atë me një infeksion serioz të shkaktuar nga kafshimi

Zëdhënësi i Spitalit Nikolai Vlasov tha: “Infeksioni u fut në trupin e saj nga dhëmbët e kafshës, është një infeksion shumë i rrezikshëm.

“Gjendja e saj shëndetësore u bë më e mirë, por ajo ka nevojë për trajtim të mëtejshëm.

“Për momentin nuk është ende e qartë nëse ajo do të rifitojë përdorimin e plotë të krahut të saj”.

Zubkov pohoi se ishte faji i Olgës që ajo u sulmua nga luani, duke thënë se ajo u ishte e dehur dhe duke shtuar se luani e ngacmoi atë, pasi ajo u përpoq të godiste krifën e saj.

Ai tha për median lokale: “Natyrisht, luani i ri nuk e pëlqente erën e alkoolit që erdhi nga Olga”.

Parku i safarit refuzon të paguajë kompensimin prej 1,000,000 rublash që ajo kërkon, duke thënë se ajo nënshkroi një dokument që pranonte se ekskursioni ishte i rrezikshëm.

Policia po heton.