Dua, artistja më e re që kap 1 miliard klikime me “New Rules” (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
Dua, artistja më e re që kap 1 miliard klikime me “New Rules” (FOTO+VIDEO)

Dua, artistja më e re që kap 1 miliard klikime me “New Rules” (FOTO+VIDEO)

Hiti i saj “New Rules”, pati sukses të jashtëzakonshëm, duke fituar kështu çmime të ndryshme. Popullaritet mori edhe në YouTube. Dua Lipa pothuajse arriti 1 miliard klikime në këtë ka
Lidhur me këtë, këngëtarja 22 vjeçare me origjinë nga Kosova, ka deklaruar se është artistja femër më e re në moshë që ka arritur të kap këtë shifër në Youtube. Për të shënuar këtë sukses, Dua në Instagram ka publikuar një fotografi kur ishte e vogël dhe në duar po mbante një telefon në duar.

“Kam kapur telefonin dhe kuptova se jam artistja më e re femër që kapi 1 miliard shikime në një video muzikore #newrules WHAAAAA !!”, ka shkruar Dua. Kënga “New Rules” u publikua në muajin në korrik të vitit të kaluar dhe është kënga më e suksesshme e Dua Lipës deri më tani.