Dua Lipa thyen sërish REKORDET botërore me hitin e saj: Sapo mora lajmin që… – AlpeGossip
Dua Lipa thyen sërish REKORDET botërore me hitin e saj: Sapo mora lajmin që…

Dua Lipa thyen sërish REKORDET botërore me hitin e saj: Sapo mora lajmin që…

Tabela zyrtare e Mbretërisë së Bashkuar ka treguar rritjen e muzikës në internet për videot e transmetuara në YouTube, Apple, Tidal dhe Spotify.

Grafikët përfshijnë shikimet online të videove që nga 6 korriku dhe të dhënat e transmetimit të muzikës, përveç shkarkimeve digjitale dhe shitjeve tradicionale të CD.

Në krye të listës së vitit 2017 qëndron Ed Sheeran, ndërsa më poshtë është renditur edhe kënga “New Rules” e Dua Lipas si më e dëgjuara.

“Sapo mora lajmin që ‘New Rules’ është shpallur klipi më i shikuar i një artisteje Britanike në vitin 2017-të dhe ka 60 milion shikime vetëm në Britani të Madhe. A mund ta besoni? Unë nuk po mundem. Faleminderit shumë për mbështetjen dhe dashurinë, kjo do të thotë shumë për mua, këtë nuk do e kisha arritur pa ju”, është shprehur ajo.

Kjo është lista e plotë:

1) Ed Sheeran – Shape Of You

2) Lusi Fonsi ft Daddy Yankee – Despacito

3) Clean Bandit – Rockabye

4) Ed Sheeran – Castle On The Hill

5) French Montana ft Sway Lee – Unforgettable

6) DJ Khaled ft Justin Bieber, Quavo & Chance The Rapper – I’m The One

7) Dua Lipa – Neë Rules

8) Jason Derulo ft Nicki Minaj & TY – Swalla

9) Little Mix – Touch

10) Camila Cabello ft Young Thug – Havana