DUHET TI SHIKONI/ 5 trende thonjsh nga Koreja e Jugut që do t’i adhuroni ose do t’i urreni – AlpeGossip
DUHET TI SHIKONI/ 5 trende thonjsh nga Koreja e Jugut që do t’i adhuroni ose do t’i urreni

DUHET TI SHIKONI/ 5 trende thonjsh nga Koreja e Jugut që do t’i adhuroni ose do t’i urreni

Thonjtë e grave dhe vajzave në Korenë e Jugut nuk janë aspak të zakonshëm. Koreanet duket se preferojnë modelet më të veçanta dhe me sa shumë ngjyra – nga motivet florale e deri te akrilikët me dekore të argjendta.

“Trendet e thonjve në Korenë e Jugut janë të thjeshtë dhe të këndshëm. Njerëzit i zgjedhin ngjyrat në varësi të stinës dhe i dekorojnë thonjtë me kristale të vogla”, -thotë për Allure, Sunny, pronarja e një studioje thonjsh.

Ajo shton se përgjithësisht klientet e saj kërkojnë thonjtë e shkurtër, por ka edhe nga ato që kërkojnë zgjatime të thonjve.

Një tjetër artiste thonjsh, Sumi Lee thotë se shumë personazhe të njohur koreanë shkojnë në studion e saj dhe kërkojnë forma të veçanta thonjsh, përtej formave të zakonshme si katrores dhe rrumbullakes.

Por cilët janë trendet më të mëdha të thonjve në Korenë e Jugut? Duket se koreanet frymëzohen nga gjërat si: emoji-t, produktet e bukurisë, këngët apo nga fenomenet natyrore.

Një gjë është e sigurt, ose s’do t’ju pëlqejnë aspak, ose do t’i adhuroni.

Emoji i shkëlqimit

Thonjtë në formë buzëkuqi

Kjo formë aspak e zakontë është ndër më të pëlqyerat në Korenë e Jugut momentalisht.

Emoji fytyrash

Xixa të mëdha

Print bojërash uji