“E ARRITA QËLLIMIN TIM NË MUZIKË”/ Balada vajtuese dhe prekëse.Suksesi i Ylli Limanit është…(VIDEO) – AlpeGossip
“E ARRITA QËLLIMIN TIM NË MUZIKË”/ Balada vajtuese dhe prekëse.Suksesi i Ylli Limanit është…(VIDEO)

“E ARRITA QËLLIMIN TIM NË MUZIKË”/ Balada vajtuese dhe prekëse.Suksesi i Ylli Limanit është…(VIDEO)

Ylli Limani me zërin dhe me këngët e tij romantike ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar. Tekstet romantike të këngëve të tij kthehen në hite për të gjithë të dashuruarit madje mund ta themi me bindje të plotë që disa prej tyre mund dhe të kenë lotuar.

Këngëtari  dallohet për baladat e tij që rezultojn gjithmonë të suksesshme, gjithashtu edhe pse Ylli provon edhe rryma të tjera muzikore ai nuk del asnjëherë nga tekste prekëse apo romantike.

Tekste plot ndjenja dhe emocione por ndoshta nuk e  dini që Ylli i krijon vetë projektet e tij muzikore dhe kënga më e fundit është “Vuaj”, e cila është pritur shumë mirë nga fansat dhe ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut.

Disa nga detajet që ne  na bëjnë përshtypje janë:

Tekstet e Yllit flasin gjithmonë për ndarje dhe ne nuk e dim nëse këngëtari vuan vërtetë kaq shum sa shkruan në tekste.

Titujt e këngëve janë shumë të shkurtra dhe të “ngacmojnë” kuriozitetin.

Ylli preferon ti realizojëgjithmonë  “clip-et” në ambejnte të mbyllura

Ylli Limani u këndon gjithmonë femrave në këngët e tij

Në një intervist të dhënë pas mbarimit të spektaklit  “the voice” Ylli ka bërë një deklarat që na tërhoqi vëmendjen:

Cili është qëllimi yt në muzikë?
 Qëllimi im ishte të bëja një ndryshim në skenën e muzikës shqiptare dhe jam shumë i lumtur që ia arrita.

Tani mund të themi se arritëm ta kuptojm pse ai gjithmonë realizon  këngë vajtuese.Epo Ylli bravo  ja ke dalë të tërheqësh vëmendje!

“Prej se jena nda”

“Krejt ti fala”

“Najher”

AlpeNews.al