E DINIT? Për këto 4 shenja fajin se pse jeni të fiksuar pas ëmbësirave e ka horoskopi! – AlpeGossip
E DINIT? Për këto 4 shenja fajin se pse jeni të fiksuar pas ëmbësirave e ka horoskopi!

E DINIT? Për këto 4 shenja fajin se pse jeni të fiksuar pas ëmbësirave e ka horoskopi!

Shumë njerëz i shohin ëmbëlsirat si shpëtimtare të jetës janë perfekte për momentet kur jeta nuk shkon siç duhet. Qoftë një ndarje e vështirë apo edhe një ngjarje pozitive si një martesë, apo festë në zyrë; Disa shenja të zodiakut nuk mund të mos kenë dëshirë të madhe për disa ëmbëlsira, nga tortat me çokollatë, biskotat me xhenxhefil dhe trëndafila deri te brownies me manaferra ose petulla. Të gjitha këto ushqime të ëmbla mund t’u japin atyre një nxitje lumturie. Pra, do të ishte e sigurt të thuhet se shenjat e mëposhtme thjesht nuk mund të jetojnë pa të mira të shijshme.

Binjakët

Binjakët e vlerësojnë bukurinë në një tryezë të shtruar në mënyrë perfekte të mbuluar me ëmbëlsira të Krishtlindjeve. Ata gjithashtu preferojnë ëmbëlsirat që janë vizualisht tërheqëse për syrin. Ata shijojnë pasta të përpunuara me profile komplekse shijeje. Një tiramisu shërben si një formë e kujdesit për veten dhe kënaqësisë për ta.

Luani

Luanët tërhiqen nga pasuria dhe luksi, veçanërisht në pjatat e tyre të darkës. Prandaj, ëmbëlsirat me shije të ndryshme dhe shtresa të shumta kremi janë të preferuarat e kësaj shenje. Ata e urrejnë të hanë byrekë të shëndetshëm dhe pa sheqer, sepse adhurojnë t’i trajtojnë shijet e tyre me biskota, karamele dhe çokollatë.

Dashi

Megjithëse njerëzit e Dashit priren të jenë të zgjuar, ata tregojnë veten e tyre më të ëmbël kur dëshirojnë të gjitha gjërat e ëmbla. Shumica e njerëzve të Dashit janë të kufizuar në zyrat e tyre, pasi ata janë të apasionuar pas punës. Pra, ata shijojnë artikujt që u japin një ndjenjë komode, qetësuese, si një kek me mollë të bërë vetë ose një kavanoz me biskota.

Demi

Astrologjia thotë se disa shenja të zodiakut kanë anëtarë që priren të shijojnë ëmbëlsirat paksa shumë. Dhe Demi është padyshim një prej tyre! Ata kanë tendencë të shtojnë një prekje ëmbëlsie në çdo vakt. Dhe reçelrat me manaferra janë gjithashtu një nga gjërat më të preferuara të Demit në tryezën e mëngjesit.