E FRIKSHME/ Autobusi me studentë përplaset me ndërtesën (VIDEO) – AlpeGossip
E FRIKSHME/ Autobusi me studentë përplaset me ndërtesën (VIDEO)

E FRIKSHME/ Autobusi me studentë përplaset me ndërtesën (VIDEO)

Një autobus me studentë është përplasur me xhamin e një biznesi.

Katër studentë dhe shoferi i autobusit, mbetën të plagosur. Ata janë dërguar në spital me lëndime të lehta.

Ngjarja u regjistrua në West Haven, Connecticut. Policia beson se një problem me frenimin shkaktoi aksidentin.

Autobusi po transportonte studentët e Universitetit Princeton në New Haven për ndeshjen e futbollit midis Bulldogs dhe Tigers.

Aksidenti ndodhi 10 minuta nga kampusi i Yale. Mjeti u përplas në një ndërtesë në pronësi të kompanisë së qelqit Anderson, e vendosur në 807 Campbell Ave.

Sipas Associated Press, të paktën gjashtë ambulanca arritën në vendin e ngjarjes për të transportuar studentët e plagosur në spital.