“JAM MIRË…”/ Fedez publikon foton nga spitali pas operacionit dhe zbulon se vuan nga një tumor i rrallë – AlpeGossip
“JAM MIRË…”/ Fedez publikon foton nga spitali pas operacionit dhe zbulon se vuan nga një tumor i rrallë

“JAM MIRË…”/ Fedez publikon foton nga spitali pas operacionit dhe zbulon se vuan nga një tumor i rrallë

Ditën e djeshme u raportua se ai i është nënshtruar një operacioni për të cilin nuk u dha asnjë detaj teksa sëmundja e reperit ishte mister. Ka qenë vetë artisti që ka postuar disa foto nga spitali teksa shkruan se është mirë dhe mezi pret të shkojë në shtëpi.

Më tej Fedez shkruan se operacioni ka zgjatur 6 orë dhe se i është hequr një pjesë e pankreasit.

“Javën e kaluar zbulova se kam një tumor të rrallë neuroendokrin të pankreasit.

Një nga ata që nëse nuk e kapni në kohë, nuk është një bashkëjetues i këndshme për ta pasur brenda trupit tuaj.

Arsyeja për të cilën u desh të bëja një operacion që zgjati 6 orë për të hequr një pjesë të pankreasit (përfshirë edhe tumorin).

Dy ditë pas operacionit, jam mirë dhe mezi pres të shkoj në shtëpi te fëmijët e mi. Do të duhet pak kohë.

Faleminderit mjekëve, kirurgëve dhe infermierëve që kanë qenë pranë meje gjatë këtyre ditëve intensive. Një falenderim i madh edhe për të gjitha mesazhet e mbështetjes dhe pozitivitetit që më dërguat

Ju dua

Federiko”

FOTOT