E GJITHA ME TË BARDHA/ Veshja e kongresmenes amerikane që sot e duan të gjitha femrat (FOTO) – AlpeGossip
E GJITHA ME TË BARDHA/ Veshja e kongresmenes amerikane që sot e duan të gjitha femrat (FOTO)

E GJITHA ME TË BARDHA/ Veshja e kongresmenes amerikane që sot e duan të gjitha femrat (FOTO)

Ligjvënësja republikane Alexandria Ocasio-Cortez padyshim që I ka vënë vetes detyrë t`i shkundë gjërat në Ëashington. Kongresmenia më e re ne historinë e Shteteve të Bashkuara mori pjesë në eventin e madh të fjalimit të presidentit mbi gjendjen e kombit, me një veshje që tërhoqi maksimalisht vëmendjen!

E gjitha me të bardha, me vëthë të mëdhenj të rrumbullakët dhe buzqëkuqin e kuq flakë, Alexandria ka bërë të kthehen kokat, ndërsa femrat duan një xhaketë si e saja!

Ligjvënësja ka vendosur ndërkohë edhe një stemë, në kujtim të Jakelin Caal Maquin, vogëlushja 7 vjecare që ndërroi jetë në muajin dhjetor ndërsa mbahej ne qendrat e emigrantëve, në kufirin e Amerikës me Meksikën.