E MREKULLUESHME/ Shqiptarja fiton konkursin për fustanin më të bukur të nusërisë me letra higjenike (FOTO) - AlpeGossip
E MREKULLUESHME/ Shqiptarja fiton konkursin për fustanin më të bukur të nusërisë me letra higjenike (FOTO)

E MREKULLUESHME/ Shqiptarja fiton konkursin për fustanin më të bukur të nusërisë me letra higjenike (FOTO)

Mimoza Haska është shqiptarja që ka fituar konkursin për fustanin më të bukur të nusërisë të bërë me letra higjenike.

Për krijimin e këtij fustani ajo përdori 48 copë  letrash higjenike dhe shpenzoi 400 orë që ta përfundonte.

 “Unë jam gjithmonë pas stilit special dhe unik, shumë klasik. Kjo nuk është një ide e zakontë. Është dicka që i përshtatet syrit dhe duket mirë”. është shprehur ajo.

Prej vitesh, shqiptarja jeton në “Surfside Beach”, në Karolinën e Jugut dhe tregoi se grepin ia mësoi nëna e saj dhe sa herë që i mungonte shtëpia bënte thurje me grep.

Ky është viti i 15-të që po mbahet ky konkurs, në të cilin nuk lejohen kopsat, zinxhirët apo gjërat e tilla.

Stilistët lejohet të përdorin vetëm ngjitës, letër, gjilpërë dhe fije.

Mimoza e  quajti krijimin  “Rose Celestial” dhe fitoi fitoi një çmim prej 2 mijë e 500 dollarësh.