E pabesueshme! Një tjetër shqiptar konkurent në Sanremo (FOTO) – AlpeGossip
E pabesueshme! Një tjetër shqiptar konkurent në Sanremo (FOTO)

E pabesueshme! Një tjetër shqiptar konkurent në Sanremo (FOTO)

Engi, talenti më I ri shqiptar I cili po orjenton shijet drejt muzikës alternative italiane së fundmi në vendin tonë, do të jetë pjesë e Sanremos.

Pas dy hiteve “Comme Avant” dhe “La la la” të cilat qëndruan gjatë në klasifikimin You Tube trending dhe në top listat e klasifikimit shqiptar, ka ardhur momenti që Engi të na prezantojë me projektet e reja. “Hola” do të jetë hiti më i ri që artisti shqiptaro-italian do të sjellë këtë pranverë. Por nuk mbaron me kaq. Burime të afërta pranë tij, kanë zbuluar se sezonin e ardhshëm do të jetë Engi konkurrenti shqiptarë në “Sanremo”. Mesa duket ne shqiptarët kemi vendosur të përmirësojmë edhe artin Italian!