FOTO/ Ja VIP-at që mbështetën protestën kundër armëve, mes tyre edhe shqiptaret e famshme – AlpeGossip
FOTO/ Ja VIP-at që mbështetën protestën kundër armëve, mes tyre edhe shqiptaret e famshme

FOTO/ Ja VIP-at që mbështetën protestën kundër armëve, mes tyre edhe shqiptaret e famshme

Protesta e organizuar ditën e djeshme në Washington bëri jehonë në të gjithë mediat botërore! Jo vetëm për kauzën unike, e cila bëri bashkë shumë qytetarë amerikanë, student, e përfaqësues të shoqërisë civile, por mes tyre edhe plot figura VIP, nga fusha e muzikës, filmit, etj.

Stop përdorimit të armëve, ishte slogani që mbizotëroi nga fillimi e deri në fund të këtij marshimi unik që pati impakt jo vetëm në shoqërinë amerikane, por edhe më tej. Mes tyre, ra në sy prania e shumë personazheve publik, si këngëtaret Miley Cyrus, Ariana Grande, aktori George Clooney me bashkëshorten Amal Alamudin, Kim Kardashian dhe Kaney West, etj

Por, nuk qëndruan duarkryq as të famshmet shqiptare! Ato iu bashkuan linjës së protestës në formën e tyre, përmes postimeve në rrjetet sociale. Ja shkruajnë ato…