E PANDALSHME DREJT SUKSESIT/ Dua Lipa fiton dy çmimet e mëdha në “Brit Awards” – AlpeGossip
E PANDALSHME DREJT SUKSESIT/ Dua Lipa fiton dy çmimet e mëdha në “Brit Awards”

E PANDALSHME DREJT SUKSESIT/ Dua Lipa fiton dy çmimet e mëdha në “Brit Awards”

Dua Lipa këngëtarja shqiptare me famë botërore  është e “pandalshme” drejt suksesit.

Mbrëmjen e djeshme ajo i ka vënë “vulën” suksesit me 2 çmime të fituara në “Brit Aëards”. Këngëtarja u nominua në tre kategori dhe prej tyre arriti të rrëmbente çmimet “Këngëtarja më e mirë” dhe “Albumi më i mirë” për albumin e saj “Future Nostalgia”.

“Dua të them falemindeit cdokujt sepse ky album më ka mësuar shumë, besim, fuqi dhe kurajo. Më ka dhënë shumë dashuri dhe miqësi dhe jam shumë mirënjohëse për të gjithë njerëzit që krijuan këtë album”, u shpreh Dua pasi fitoi çmimin “Albumi më i mirë”.